Main Navigation Section Navigation Main Content

Hakkımızda

Bizim Toptan çok kanallı yaygın satış modeli ile Türkiye'nin en yenilikçi ticaret platformu konumunu sürdürürken, 2014 yılı Temmuz ayında satın aldığı iş ortaklığı mal tedariki sistemi SEÇ Market ile geleneksel kanal perakendecileri ve ülke ekonomisine olan katkısını da devam ettirmektedir.

2001 yılında kuruluş çalışmalarını tamamlayıp, 2002 yılında 14 mağaza ile organize toptan ticaret sektöründe faaliyetlerine başlayan Bizim Toptan; Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası şirketlerin tüketici nezdinde bilinirliği yüksek markaları ile kendi öz markalı ürünlerinin toptan ve perakende satışını yapmaktadır.

Gıda, alkolsüz içecek, temizlik, kişisel bakım, kâğıt ürünleri gibi ana ürün kategorileri ve tütün mamullerinden oluşan ürün portföyünde bulunan yaklaşık 8.000 çeşit ürün yer almaktadır. Mağaza başına ortalama 3.500 stok kalemi ile tüm müşterilerinin ihtiyaçlarına tek noktadan cevap vermeyi amaçlayan şirket hem müşteri portföyü hem de satış yöntemleri açısından çok kanallı ticaret platformunun Türkiye’deki mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın şirketi durumundadır.

Çok kanallı müşteri portföyü ile Şirket hem ticari vergi mükelleflerine hem de bireysel müşterilere satış yapmaktadır. Bakkallar, marketler, ihtisaslaşmış perakendeciler, toptancılar, oteller, lokantalar, kafeler, akaryakıt istasyonu marketleri, okul kantinleri, SEÇ Market iş ortakları ile bireysel müşteriler; Şirket’in genel müşteri portföyünü oluşturmaktadır.

Türkiye'nin en yenilikçi ticaret platformu olarak, değişen ve gelişen pazar yapısında sektöründe öncü konumda olan Bizim Toptan, satış yöntemlerinde de çok kanallı yapıyı benimsemiştir. 2014 yılı Temmuz ayında satın aldığı iş ortaklığı mal tedariki sistemi SEÇ Market ile geleneksel kanal perakendecileri ve ülke ekonomisine olan katkısını da devam ettirmektedir. SEÇ Market sistemi ile birlikte Bizim Toptan, üye bayi marketlerin tedarikçiliğini üstlenerek, sektörde iş ortaklığı mal tedariki sistemine sahip olan öncü ve en güçlü şirket konumuna gelmiştir.

2017 yılında profesyonel satış gücü PROSAF’ı kurarak, ev dışı tüketim noktaları başta olmak üzere kurumsal müşteriler ve akaryakıt istasyonu marketlerinin ihtiyaçlarına özel ürünleri, müşteri tipine özel kampanyalar ile sunan profesyonel çözüm ortağı olmayı hedeflemiştir. Ayrıca her geçen gün geliştirdiği dijital alt yapısı ile kargo ve tıkla gel al yöntemi ile fiziksel mağazacılık deneyimini dijitale taşımıştır.

Bizim Toptan, dijitalleşmeye ve gelişime verdiği önem ile 2022 yılında, kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımını değiştirerek, kurumsal uygulama yazılımında pazar lideri olan SAP’ye geçiş yapmıştır. Yapay zekâ destekli müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) uygulamaları ile de rakiplerinden ayrışan Bizim Toptan, 2022 sonu itibarıyla Türkiye’nin 72 ilinde 180 mağazaya, 4 ana depoya, 7 soğuk depoya 2.409 SEÇ Market iş ortağına sahiptir.

Şirketin hisse senetleri 2011 yılında halka arz edilerek 3 Şubat 2011 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. Nakit yaratan büyüme stratejisiyle hareket eden ve tüm paydaşları için değer yaratmayıamaçlayan Bizim Toptan’ın “Şirketin uzun vadeli büyüme stratejileri çerçevesinde yatırım, finansman planları ve kârlılık durumu da dikkate alınarak, SPK tebliğ ve düzenlemelerine istinaden Yönetim Kurulu önerisi ve Genel Kurul onayı ile dağıtılabilir net kârın %50’sini pay sahiplerine nakden temettü olarak dağıtılması” yönünde temettü politikası bulunmaktadır.